11.9 C
Arta
Δευτέρα, 6 Δεκεμβρίου, 2021

Δείτε το πρόγραμμα των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου σε Άρτα και Πρέβεζα. (23 & 24/10)

Δράση σε όλες τις ερασιτεχνικές κατηγορίες ποδοσφαιρου περιλαμβάνει το προσεχές Σαββατοκύριακο 23 και 24 Οκτωβρίου τόσο για την ΕΠΣ Άρτας όσο και για την ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Για την Α κατηγορία Άρτας, η πρωτοπόρος ΑΕ Ξηροβουνίου αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καμπή, ενώ η Δόξα Άρτας παίξει επίσης εκτός με την Μέλισσα και ο ΑΟ Κλειδίου υποδέχεται την ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών. Για την Β κατηγορία Άρτας, ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής και την Άρτα 2013.

Στην Α κατηγορία Πρέβεζας – Λευκάδας, ο πρωτοπόρος ΠΑΣ Πρέβεζα υποδέχεται τον 2ο στη βαθμολογία Απόλλων Πάργας. Τις δύο ομάδες χωρίζουν 2 βαθμοί.

Το διήμερο 23 και 24 Οκτωβρίου αρχίζει και το πρωτάθλημα των δύο ομίλων της Β κατηγορίας Πρέβεζας – Λευκάδας

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

ΑΡΤΑ – Α’ κατηγορία

Πρόγραμμα 5ης αγωνιστικής

Σάββατο 23/10/2021 ώρα 15:00
Φιλέλληνες Πέτα – ΠΑΣ Ανέζα
ΑΕΜ Μέλισσα – Δόξα Άρτας
ΑΕ Καμπής – ΑΕ Ξηροβουνίου
ΑΟ Κλειδίου – ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΟ Φιλοθέης – Δίας Κωστακιών

Κυριακή 24/10/2021 ώρα 15:00
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα – Σκουφάς Κομποτίου

Η βαθμολογία (μετά από 4 ματς)

ΑγώνεςΝίκεςΉττεςΙσοπαλίεςΓκόλ+Γκόλ-Βαθ.
1.ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ 440021212
2.ΑΟ ΚΛΕΙΔΙΟΥ430115110
-.ΑΟ ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ43019210
4.ΑΕ ΚΑΜΠΗΣ42021068
5.ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ ΠΛΗΣ.42111067
6.ΑΟ ΣΚΟΥΦΑΣ 4220656
7.ΑΕΜ ΜΕΛΙΣΣΑ412114124
8.ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ4130373
-.ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ41307123
-.ΠΑΣ ΑΝΕΖΑ41308153
-.ΑΟ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ41303193
12.ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ. ΣΠ.40400190


ΑΡΤΑ – Β’ κατηγορία

Πρόγραμμα 3ης αγωνιστικής 

ΑΣ Ρακούν – ΑΕ Σελλάδων (24/10, 11:00)
Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής – Άρτα 2013 (24/10, 11:00)
Ακράτητος Ακροποταμιάς – ΑΟ Κορφοβουνίου (24/10, 11:00)
ΑΟΚ Τζουμέρκων – Αίας Ράχης (24/10, 15:00)
ΑΟ Αγ. Αναργύρων – ΠΑΣ Κομμένου  (24/10, 15:00)
Ρεπό: Αστέρας Ρόκκα

Η βαθμολογία (μετά από 2 ματς)

ΘέσηΟμάδαΑΝΙΗΓκ.+Γκ-Βαθμοί
1Άρτα 201322001036
2Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής2200516
3Αίας Ράχης1100503
4ΠΑΣ Κομμένου2101533
5ΑΟ Κορφοβουνίου2101323
6ΑΟ Αγ. Αναργύρων2101333
7Αστέρας Ρόκκα2101223
8Ακράτητος Ακροποταμιάς2101233
9ΑΟΚ Τζουμέρκων1001250
10ΑΣ Ρακούν2002180
11ΑΕ Σελλάδων20022100



ΠΡΕΒΕΖΑ & ΛΕΥΚΑΔΑ – Α’ κατηγορία

Πρόγραμμα 4ης αγωνιστικής – Σάββατο 23/1015:30

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΑΣ-Κ –ΠΑΣ ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016 –ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ
ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ –ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
ΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ –ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ –ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
ΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ –Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ

Η βαθμολογία (μετά από 4 ματς)

ΒαθμολογίεςΑΝΙΗΓΚ+ΓΚ-ΒΑΘ.
1ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ3300619
2ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ32101017
3ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ3201736
4Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑ3201336
5ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ3120535
6ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ3111444
7ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ3111334
8ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ3111114
9ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ3102573
10ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ3021342
11ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ3003390
12Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ30031120

ΠΡΕΒΕΖΑ & ΛΕΥΚΑΔΑ – Β’ κατηγορία

1ος όμιλοςΠρόγραμμα 1ης αγωνιστικής

Α.Σ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ24/10/202016:00
Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ24/10/202016:00
ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ24/10/202016:00
Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ24/10/202011:00
ΡΕΠΟ:ΠΑΣΠ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΟΙ ΙΩΝΕΣ

2ος όμιλοςΠρόγραμμα 1ης αγωνιστικής

Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 2004 –Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ24/10/202016:00
ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ –ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ24/10/202011:00
ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ –ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ24/10/202016:00
Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ –ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ23/10/202016:00
ΡΕΠΟ:ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Τελευταία Νέα

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Σχετικά Άρθρα