11.9 C
Arta
Δευτέρα, 6 Δεκεμβρίου, 2021

Όλα τα αποτελέσματα των ποδοσφαιρικών αγώνων στην Α’ και Β’ κατηγορία Άρτας & Α’ Πρέβεζας

Στην Άρτα, για την Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, η Α.Ε Ξηροβουνίου νίκησε εύκολα τους Φιλέλληνες Πέτα και σκαρφάλωσε ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μόνη της, καθώς άφησε πίσω της και πάλι τη Δόξα που το Σάββατο πήρε το ντέρμπι με τον Σκουφά και την Α.Ο Κλειδιού που επίσης το Σάββατο νίκησε εύκολα τον Α.Ο Φιλοθέης.

Στην Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η Άρτα 2013 και η Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής διπλασίασαν τις νίκες τους και μοιράζονται την κορυφή μετά από 2 αγωνιστικές.

Το πιο εντυπωσιακό γεγονός του πρωταθλήματος μέχρι τώρα, πάντως, αφορά στην Α.Ε ΣΕΛΛΑΔΩΝ. Ίσως είναι η πρώτη φορά στην ιστορία των τοπικών ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων της Ηπείρου που μια ομάδα στηρίζεται σε παιδιά και έφηβους . Αυτό το κάνει η Α.Ε.Σ που χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές ηλικίας 14 έως 16 ετών.

Στην Πρέβεζα, ο ΠΑΣ Πρέβεζας είναι μόνος του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφού νίκησε εκτός έδρας τη Δόξα Ωρωπού, ενώ τον ακολουθεί ο Απόλλων Πάργας που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Οδυσσέα Νυδρίου. Την ήττα γνώρισε ο Εθνικός Φιλιππιάδας στη Βόνιτσα από τον τοπικό Αμβρακικό.

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες παρακάτω:

ΑΡΤΑ – Α’ κατηγορία – 4η αγωνιστικήαποτελέσματα

ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥΑΟ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ6-1
ΠΑΣ ΑΝΕΖΑΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ4-0
ΑΟ ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣΑΟ ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ2-1
ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ΠΛΗΣΙΩΝΑΕΜ ΜΕΛΙΣΣΑ5-2
ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝΑΕ ΚΑΜΠΗΣ1-4
ΑΟ ΚΛΕΙΔΙΟΥΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ2-0
ΘέσηΟμάδαΑΓΝΙΗΓκ+Γκ-Βαθ.
1ΑΟ Κλειδίου431015110
2Δόξα Άρτας43109210
3ΑΕ Ξηροβουνίου33001519
4ΑΕ Καμπής42201068
5ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών42111067
6Σκουφάς Κομποτίου4202656
7ΑΕΜ Μέλισσα411214124
8Φιλέλληνες Πέτα31022133
9ΠΑΣ Ανέζα41038153
10ΑΟ Φιλοθέης4103373
11Δίας Κωστακιών41037123
12Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα40040190

Πρόγραμμα επόμενης αγωνιστικής – (5η)

Σάββατο 23/10/2021 ώρα 15:00
Φιλέλληνες Πέτα – ΠΑΣ Ανέζα
ΑΕΜ Μέλισσα – Δόξα Άρτας
ΑΕ Καμπής – ΑΕ Ξηροβουνίου
ΑΟ Κλειδίου – ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών
ΑΟ Φιλοθέης – Δίας Κωστακιών

Κυριακή 24/10/2021 ώρα 15:00
Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα – Σκουφάς Κομποτίου


ΑΡΤΑ – Β’ κατηγορία – 2η αγωνιστικήαποτελέσματα

ΑΟ ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣΑΣ ΡΑΚΟΥΝ5-0
ΑΡΤΑ 2013 ΓΛΥΚΟΡΙΖΟΑΕ ΣΕΛΛΑΔΩΝ7-2
ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ0-2
ΠΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟ 1943ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΡΟΚΚΑ0-1
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΙΑΣΑΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ0-2
Ρεπό: ΑΟΚ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

Η βαθμολογία (μετά από 2 ματς)

ΘέσηΟμάδαΑΝΙΗΓκ.+Γκ-Βαθμοί
1Άρτα 201322001036
2Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής2200516
3Αίας Ράχης1100503
4ΠΑΣ Κομμένου2101533
5ΑΟ Κορφοβουνίου2101323
6ΑΟ Αγ. Αναργύρων2101333
7Αστέρας Ρόκκα2101223
8Ακράτητος Ακροποταμιάς2101233
9ΑΟΚ Τζουμέρκων1001250
10ΑΣ Ρακούν2002180
11ΑΕ Σελλάδων20022100

Επόμενη αγωνιστική (3η):

ΑΣ Ρακούν – ΑΕ Σελλάδων (24/10, 11:00)
Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής – Άρτα 2013 (24/10, 11:00)
Ακράτητος Ακροποταμιάς – ΑΟ Κορφοβουνίου (24/10, 11:00)
ΑΟΚ Τζουμέρκων – Αίας Ράχης (24/10, 15:00)
ΑΟ Αγ. Αναργύρων – ΠΑΣ Κομμένου  (24/10, 15:00)
Ρεπό: Αστέρας Ρόκκα



ΠΡΕΒΕΖΑ & ΛΕΥΚΑΔΑ – Α’ κατηγορία – 3η αγωνιστικήαποτελέσματα

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 1–0
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥΑ.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ 5–1
ΠΑΣ ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016 1–3
ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΑΣ-ΚΑΟ ΜΥΤΙΚΑ 2–0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ 4–1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ 2–2
ΒαθμολογίεςΑΝΙΗΓΚ+ΓΚ-ΒΑΘ.
1ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ3300619
2ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ32101017
3ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ3201736
4Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑ3201336
5ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ3120535
6ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ3111444
7ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ3111334
8ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ3111114
9ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ3102573
10ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ3021342
11ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ3003390
12Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ30031120

Τελευταία Νέα

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Σχετικά Άρθρα