14.7 C
Arta
Τετάρτη, 27 Οκτωβρίου, 2021

Δείτε το πρόγραμμα ποδοσφαίρου του Σ/Κ 16 και 17/10 σε Άρτα & Πρέβεζα

Με την 4η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία και την 2η στη Β’ κατηγορία συνεχίζονται, αυτό το Σαββατοκύριακο, τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στην Άρτα. Από την Α’ κατηγορία ξεχωρίζει η συνάντηση ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ – ΣΚΟΥΦΑΣ, ενώ η πρωτοπόρος Α.Ε ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ φιλοξενεί τους ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ.

Στην Α’ κατηγορία Πρέβεζας & λευκάδας, οι δύο πρωτοπόροι παίζουν εκτός έδρας. Ο ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ κόντρα στη ΔΟΞΑ ΩΡΟΠΟΥ και ο ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ με τον ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟ.

ΑΡΤΑ – Α’ κατηγορία – 4η αγωνιστική

ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥΑΟ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑΚυριακή 17/10 – 15:30
ΠΑΣ ΑΝΕΖΑΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣάββατο 16/10 – 15:30
ΑΟ ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣΑΟ ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥΣάββατο 16/10 – 15:30
ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ΠΛΗΣΙΩΝΑΕΜ ΜΕΛΙΣΣΑΣάββατο 16/10 – 15:30
ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝΑΕ ΚΑΜΠΗΣΣάββατο 16/10 – 15:30
ΑΟ ΚΛΕΙΔΙΟΥΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΣάββατο 16/10 – 15:30

Η βαθμολογία (μετά από 3 αγώνες)

ΝίκεςΉττεςΙσοπ.Γκόλ +Γκόλ –Βαθ.
1.ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ3001519
2.ΑΟ ΚΛΕΙΔΙΟΥ2011317
-.ΑΟ ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ201717
4.ΑΟ ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ210536
5.ΑΕ ΚΑΜΠΗΣ102655
6.ΑΕΜ ΜΕΛΙΣΣΑ1111274
-.ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ΠΛΗΣΙΩΝ111544
8.ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ120683
-.ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ120353
-.ΑΟ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ1202133
11.ΠΑΣ ΑΝΕΖΑ0304150
-.ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ0300150

ΑΡΤΑ – Β’ κατηγορία – 2η αγωνιστική

ΑΟ ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣΑΣ ΡΑΚΟΥΝΚυριακή 16/10 – 11:00
ΑΡΤΑ 2013 ΓΛΥΚΟΡΙΖΟΑΕ ΣΕΛΛΑΔΩΝ Κυριακή 16/10 – 11:00
ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣΚυριακή 17/10 – 15:30
ΠΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟ 1943ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΡΟΚΚΑΚυριακή 16/10 – 11:00
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΙΑΣΑΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝΚυριακή 17/10 – 15:30

Η βαθμολογία (μετά από ένα ματς)

ΝίκεςΉττεςΙσοπ.Γκόλ +Γκόλ –Βαθ.
1.ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ100303
-.ΠΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟ 1943100523
-.ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ100313
-.ΑΡΤΑ 2013100313
-.ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΙΑΣ100213
6.ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΡΟΚΚΑ010120
-.ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ010130
-.ΑΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ010130
-.ΑΟΚ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ010250
-.ΑΕ ΣΕΛΛΑΔΩΝ 010030
-.ΑΟ ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ0000

ΠΡΕΒΕΖΑ & ΛΕΥΚΑΔΑ – Α’ κατηγορία – 3η αγωνιστική

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣΣάββατο 16/10 – 15:30
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥΑ.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣΣάββατο 16/10 – 15:30
ΠΑΣ ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016Σάββατο 16/10 – 15:30
ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΑΣ-ΚΑΟ ΜΥΤΙΚΑΣάββατο 16/10 – 15:30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥΣάββατο 16/10 – 15:30
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣΣάββατο 16/10 – 15:30

Η βαθμολογία (μετά από 2 αγώνες)

ΝΙΣΗΓΚ+ΓΚ-ΒΑΘ.
1ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ200306
2Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑ200316
3ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ110604
4ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ110324
5ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ101433
6ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ101223
7ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ101223
8ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ020332
9ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ011121
10ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ011011
11ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ002260
12Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ002070

Η Β’ κατηγορία ΠΡΕΒΕΖΑΣ & ΛΕΥΚΑΔΑΣ ξεκινά στις 25/10/21

Τελευταία Νέα

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Σχετικά Άρθρα